Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez golibroda
    Narysuj strzałką w którą stronę przesunąć to różowe. Są jakieś zaczepy, które trzeba zwolnić ?

    A pin wkładamy przewodzikiem od strony przedniej ? po odsunieciu różowego ?
    Narysowałem, w którym kierunku przesunąć. Tam gdzie strzałka 1 i 2 najlepiej włożyć płaski śrubokręt pomiędzy obudowę i różowe i przesunąć. To jest dosłownie ruch o jakieś 2 mm. Usłyszysz "klik" i gotowe. Piny wkłada się od strony różowego.
    Załączone pliki
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #27
      Super, dzięki.
      Pozdrawiam
      Piotr

      Komentarz


      • #28
        Poprosł mnie kolega patricos82 o przygotowanie kabelków do podłączenia CB.
        Zobaczcie na zdjęciu co mi wyszło. W skrzynce bezpieczników do włożenia jest jeden pin. Oczko do przykręcenia masy. W miejscu podłączenia CB dałem wtyczkę z gniazdem. Po przylutowaniu do zasilania CB będzie to można rozłączyć i zabrać radio ze sobą.
        Załączone pliki
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #29
          kross12 szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, przy zakładaniu podświetlenia dywaników kupowałem kabelek w ASO. Wszystko by było OK, gdyby nie cena kawałka kabelka z dwoma końcówkami.

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #30
            gradek, ile kosztował taki kabelek?

            Komentarz


            • #31
              kross12, jak sięgam pamięcią to jakieś 30 zeta, ale mogę się mylić. Za to podświetlenie mam założone profesjonalnie sterowane z MaxiDot-a, a nie oświecane z lamki oświetlenia wnętrza.

              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

              Komentarz


              • #32
                Jakby ktoś potrzebował piny to mam kilka szt na zbyciu

                Komentarz


                • #33
                  Witam,
                  Mam O2 TOUR i niefabryczne radio, czy tym sposobem można pociągnąć +12V po stacyjce czy jest jakiś problem. Elektryk w ASO powiedział, że jest jakiś problem i na razie nie jest to możliwe bo CAN generuje jakieś błędy. Czy gość mi ściemnił czy coś w tym jest? Na razie mam podłączone radio do oryginalnej kostki ale irytuje mnie trochę wyłączanie i włączanie z palca za każdym razem.
                  Pozdrawiam GregorS

                  Komentarz


                  • #34
                    Ściemnił
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #35
                      gregors, Zmień ASO : Forum - Octavia Club Polska
                      mkII 20VT (600h worked)
                      Roooooomster

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez blind_walker
                        gregors, Zmień ASO : Forum - Octavia Club Polska
                        Tak też zrobię tylko się gwarancja skończy :wink:

                        A elektryka będę uczył zabawy z prądem

                        Na niemieckim forum znalazłem TO

                        P.S. Poprawione
                        Pozdrawiam GregorS

                        Komentarz


                        • #37
                          gregors, Popraw linka, nie działa. Coś mi się wydaję, że nawet i jeśli coś sknociłoby się na gwarancji, to spece z ASO nie dojrzeliby się jakiś zmian w elektryce, tym bardziej, że można kupić ori piny do skrzynki bezpieczników, wszystko masz opisane jak rozkręcić, podłączyć itd, więc jak uważasz.
                          mkII 20VT (600h worked)
                          Roooooomster

                          Komentarz


                          • #38
                            Dziś wybrałem się do ASO i pogadałem z elektrykiem.

                            I co się okazało: +12V po stacyjce jest ale jak kluczyk jest przekręcony i świecą światła mijania (jak ktoś ma w automacie). Co by ufać ale sprawdzać (stare powiedzenie kolegów z pracy ) wziąłem w rączki miernik i sprawdziłem - jest tak jak mówił.

                            Przy czysto hipotetycznej sytuacji oczekiwania pod sklepem na powrót żony ze sklepu (bo nie lubię chodzić na zakupy) musiał bym stać na światłach mijania, żeby posłuchać radia.

                            W małej Fabii I miałem tak, że dopiero po wyciągnięciu kluczyka radio się wyłączało, a w Octavce nie :cry:

                            Wiem, że mogę sobie je wyłączyć ale wole nie, bo jak mnie pacną panowie z drogówki to chyba 100 PLN sobie za przypomnienie życzą.

                            Na razie palcuję włącznikiem ale tematu nie odpuszczę.
                            Pozdrawiam GregorS

                            Komentarz


                            • #39
                              Zmień kodowanie świateł na amerykańskie. Wtedy światła się zaświecają jak spuścisz ręczny.
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez shado
                                Zmień kodowanie świateł na amerykańskie. Wtedy światła się zaświecają jak spuścisz ręczny.
                                Rozumiem, że jak mam uruchomiony zapłon a jak wtedy wyglądają światła z uruchomionym silnikiem?

                                Bo jeśli będą mi gasły np. na światłach kiedy zaciągnę ręczny - to nie tędy droga
                                Pozdrawiam GregorS

                                Komentarz


                                • #41
                                  Gasną, jak zaciągniesz ręczny, ale ja praktycznie nigdy nie zaciągam.
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez shado
                                    Gasną, jak zaciągniesz ręczny, ale ja praktycznie nigdy nie zaciągam.
                                    A ja bardzo często :cry:
                                    Pozdrawiam GregorS

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Witam, czytam i czytam i widzę że koledzy ostro szukają napięcia 12v. Ja mam na gwarancji auto i nie robiłem jak mówicie, za dużo tego lutowania, kabli itd. Jest o wiele prostsze rozwiązanie które u mnie działa od roku. Podłączyłem w ten sposób CB a napicie 12v stałe (niezależnie od przekręcenia kluczyka) znajdziecie według oznaczenia (niestety nie pamiętam teraz numeru) samego bezpiecznika odpowiedzialnego za zapalniczkę. Wyjmujecie go i normalnie wkładacie odizolowany kabelek na końcu w miejsce z jednego połączenia bezpiecznika, bez żadnych konwektorów itd.. Potem wciskacie bezpiecznik (ma na tyle tolerancji a i kabelek gruby nie musi być od CB) i po robocie. nie ma sensu rozkręcać połowy deski.Włożenie kabelka w górny czy dolny styk bezpiecznika ma znaczenie bo można podłączyć się przed lub po bezpieczniku, ale aby tego uniknąć i nie liczyć tylko na ten bezpiecznik to na kabelku + od CB dałem normalny bezpiecznik dodatkowy. To dla pewności jakby coś wyskoczyło itp, jest dodatkowy obwód zabezpieczający. Minus podobnie jak kolega z śruby wziąłem ale nie dawałem żadnego konwektora okrągłego tylko najnormalniej odkręciłem trochę śrubkę i wcisnąłem kabelek. Cały kabel dodatkowo taśmą o coś tam obwinąłem by nie poruszał się . Zamykacie klapkę od bezpieczników i gotowe. ma to rozwiązanie jedną wspaniałą zaletę. Nie tracicie gwarancji bo jak jadę do ASO to najzwyklej wyjmuję bezpiecznik i długi kabel i nic nie widać że coś kręcone było - gwarancja zachowana. CB ściągam i jakby co to podłączam na zapalniczkę. Proste i działa.
                                      Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                      Była:
                                      Jest:
                                      1) Octavia 1,4 TSI

                                      jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez matompra
                                        wkładacie odizolowany kabelek na końcu w miejsce z jednego połączenia bezpiecznika, bez żadnych konwektorów itd..
                                        Trochę "druciarskie" rozwiązanie. Na usprawiedliwienie podam, że u siebie zastąpiłem konektor na zwykły ori żeński pin przystosowany do bezpieczników.
                                        mkII 20VT (600h worked)
                                        Roooooomster

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          No cóż może i druciarskie rozwiązanie ale sie sprawdza a tak jak powiedziałem, jakby było już po gwarancji to ok, stosuję "przerost formy nad treścią" a co mi tam, ale t chyba najtańsze, najprostsze i bezkonfliktowe podejście do tematu. Pozdrawiam.
                                          Natomiast teraz myślę nad czymś zupełnie innym: trochę nazbierało się tych gadżetów w moim aucie na tzw. gniazdo zapalniczki, nawigacja, anty..., ładowarka do laptopa. W sumie jadąc na wakacje wypadałoby mieć wszystko podłączone razem. Przeraża mnie ilość wtyczek i kabli które będą po aucie krążyć, a ze daleko zazwyczaj jeżdżę ponad 1500km w jedną stronę to trochę takie "przewodziarstwo" będzie przeszkadzało. Warto by pomyśleć nad kompleksowym rozwiązaniem tego problemu, w jaki sposób wykombinować jedno miejsce na podłączenie tego wszystkiego, ominiecie wtyczek "zapalniczek" i zastąpić to może czymś mniejszym, gniazda słuchawkowe, mini zasilania? Pozdr.
                                          Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                          Była:
                                          Jest:
                                          1) Octavia 1,4 TSI

                                          jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            matompra, a w czym problem żeby włożyć pin? Dla mnie druciarstwo

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              w tym, że jak ktoś ma auto na gwarancji to nie może robić takich przeróbek, jak wkładanie pinów itp. Każda ingerencja na stałe powoduje brak dalszej gwarancji, stąd mój pomysł aby tego uniknąć, a druciarstwo nie ma tu nic do gadania, wystarczy podłączyć jedne drucik łatwiejszym kosztem co owocuje takim samym stanem jak wkładanie pinów itd. To chyba zrozumiałe, nie wszystkim już myknęła gwarancja.
                                              Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                              Była:
                                              Jest:
                                              1) Octavia 1,4 TSI

                                              jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                matompra, przecież pin można wyjąć, jaka to przeróbka?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  a przed przyjazdem na przegląd rozbierać pełno maskownic itp? trochę nierealne.
                                                  Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                                  Była:
                                                  Jest:
                                                  1) Octavia 1,4 TSI

                                                  jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    matompra, ściągasz jeden element (odkręcasz 5xTorx) żeby dostać się do skrzynki bezpieczników, rzeczywiście nierealne... :lol: Poza tym, nikt Ci się nie przyczepi do tego że masz CB, sam mam auto na gwarancji wymieniłem już:
                                                    -kiere MF co za tym idzie manetkę i moduł
                                                    -radio
                                                    -nakładki na pedały i pedał
                                                    -antenę na dachu
                                                    -montaż BT
                                                    NIKT mi nic nie powiedział podczas napraw gwarancyjnych, fakt że naprawy nie dotyczyły elektroniki. W razie problemów wkładam stare grady i wszystko na temat

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X